Профілактика дитячого травматизму

ЗАХОДИ закладу дошкільної освіти № 396

щодо збереження здоровя і життя вихованців,

попередження усіх видів дитячого травматизму

Термін

Прим

Робота з педагогами

1

Здійснювати контроль за виконанням нормативних документів з попередження дитячого травматизму, збереження життя та здоровя вихованців

2.

Забезпечити виконання нормативних документів, обласних, міських та районних заходів з профілактики  дитячого травматизму

2

Своєчасно проводити інструктажі з працівниками (організація охорони життя та  здоров’я дітей, охорони праці і техніки безпеки).

2 рази на рік

3

З метою запобігання нещасних випадків суворо дотримуватись правил техніки безпеки в групах та ділянках ДНЗ.

4

Охопити перспективним  та календарним плануванням роботу щодо збереження життя, здоров’я та прав дитини.

5

Поповнювати банк методичних розробок з питань безпеки життєдіяльності та початкової правової освіти за напрямками:

-       Дитина серед людей;

-       Предмети довкола нас;

-       Дитина та природа.

6

Поновити та доповнити матеріали в куточки безпеки дошкільних груп.

7

Поновлювати та поповняти матеріал з даного питання в інформаційних куточках для батьків.

8

Додержуватись правил пожежної безпеки під час проведення новорічних свят.

Під час свят

9

Придбати для педкабінету методичну, художню літературу, посібники щодо безпеки життєдіяльності дітей.

10

Провести  нараду  для педпрацівників щодо попередження дитячого травматизму під час навчально-виховного процесу

11

Питання з охорони життя та попередження травматизму включити до планів самоосвіти педагогів.

12

Регулярно розглядати питання профілактики дитячого травматизму на апаратних нарадах та нарадах при завідувачеві

Щоквартально

13

Поновити пішохідні доріжки на території ДНЗ.

Робота з дітьми

1

Систематично проводити заняття, бесіди, з основ безпеки життєдіяльності та початкової правової освіти

1 раз на місяць

2

Організувати зустріч дітей з представниками ДАІ, ЗДПО.

3

Провести тиждень безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку

Остан. тиждень

травня

Муз. керівн.,

4

Проводити лялькові вистави, розваги з питань попередження дитячого травматизму.

Відповідно до плану муз керівника

Муз. керівник,

5

Провести діагностування рівня знань дітей з питань охорони власного життя та засвоєння норм поведінки у різних небезпечних ситуаціях

Січень, травень

6

Провести конкурс з безпеки життєдіяльності “Бачимо небезпеку”

Січень-вересень

7

Провести конкурс на кращий малюнок

Ø  “Увага, ялинка!”

Ø  „Сам вдома”

Ø  „Світлофор Моргайчик”

Ø  „Обережно! Діти!”

Ø  „Мої права” (на асфальті)

Січень

Завідувач вихователі

Робота з батьками

1

Забезпечити психолого-педагогічну допомогу батькам щодо збереження життя, здоров’я дітей, запобігання дитячого травматизму.

2

Постійно включати в порядок денний батьківських зборів питання з охорони життя та попередження дитячого травматизму.

2 рази на рік

3

Здійснювати просвітницьку роботу з батьками з питань основ безпеки життєдіяльності, захисту дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства.

3

Проводити бесіди з батьками по запобіганню дитячого травматизму у побуті та в разі надзвичайної ситуації.

Щоп’ятниці

4

Виготовити для батьків папки-пересувки з безпеки життєдіяльності.

5

Організувати роботу консультпункту  для батьків та мешканців району.

Щомісяця

І-й четвер

6

В інформаційних куточках для батьків систематично оновлювати матеріал щодо безпеки життєдіяльності дітей.

7

Залучати батьків до участі у конкурсах, змаганнях, розвагах.

8

Провести День  відкритих дверей.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОГО ТРАВМАТИЗМУ  СЕРЕД ДІТЕЙ

ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Шановні батьки!

Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання – забезпечення безпеки руху пішоходів.

У попередженні дорожньо-транспортного травматизму важливу роль відіграє робота дорослих з роз'яснення дошкільникам правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах. Щоб не допустити лиха на дорозі, вам необхідно:

– не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила дорожнього руху;

– не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей;

– вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватись підземним переходом;

– на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пішохідним переходом;

– при перетині вулиці нерегульованим пішохідним переходом радити дітям йти в загальній масі пішоходів, бо дитина сама ще не завжди здатна оцінити дорожню ситуацію;

– не дозволяти дітям з'являтися зненацька перед транспортними засобами;

– вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай – спереду, тролейбус, автомобіль та автобус – позаду);

– не дозволяти дітям самостійно користуватися громадським транспортом;

– не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;

– не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися не велосипеді, ковзанах, роликах, лижах, санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї.

Телефон виклику міліції – «102».