Як допомогти дітям пережити емоційне навантаження!

29 бер. 2024
Підтримка батьків та дітей під час війни

Як допомогти дітям пережити емоційне навантаження

Турбота про емоційний та моральний стан дітей — одне з основних завдань батьків.

● Мінімізуйте перегляд новин з дитиною В ідеалі, уникайте їх перегляду при дитині.

● Говоріть з дитиною. Багато. Постійно. Дозвольте дітям ставити питання і відповідайте на них максимально чесно та прямо.

● Діти потребують тактильності. Іншими словами, намагайтеся обіймати їх якомога частіше.

● Не соромтеся говорити зі своєю дитиною про власні почуття та емоції. Ви вчите дитину тому, що проявляти їх — це нормально.

● Не втомлюйтеся повторювати дитині, що ви поруч, що ви її захищаєте, турбуєтеся про неї, що вона не самотня.

Намагайтеся бути в зоні постійного доступу: фізично, телефоном, по відеозв’язку (у випадках, коли доводиться бути окремо).

● Не ігноруйте можливості створити символічні ритуали перед сном розмови, обійми, читання казок.

● Дозволяйте дітям знімати напругу в конструктивний спосіб.

Це можуть бути найрізноманітніші ігри та техніки

● Піклуйтесь про себе!

Підтримка, яку ви надаєте дітям поруч з вами у такі важкі часи, має величезне значення для них! Але, будь ласка, не забувайте про власні потреби. Подбайте про те, щоб у вас був час відпочити, й набратися сил

Пропонуємо до вашої уваги переглянути відеолекцію про основні емоційні прояви у дітей після пережитої травматичної ситуації та про техніки пропрацьовування психотравмувальної події.

Вплив стресу на організм дитини. Чим можуть допомогти батьки і коли варто звертатися до лікаря | Центр громадського здоров'я