інформація для пільговиків

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про дошкільну освіту

(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 49, ст.259)

Стаття 35. Організація харчування дітей у дошкільному навчальному закладі

5. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління.

Пільгові умови оплати харчування дітей у дошкільних навчальних закладах для багатодітних та малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету.

Від плати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах. За харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, плата не справляється.

Органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади забезпечують безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", які навчаються у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах.

{Частина п'ята статті 35 в редакції Законів № 76-VIII від 28.12.2014, № 911-VIII від 24.12.2015}

Закон України від 28.12.2014 року № 76- VIII  «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» відміняються пільги дітям-чорнобильцям. Тобто відміняється додаткове харчування та безоплатне відвідування дошкільних закладів.

Витяг із рішення Харківської міської ради від 18.01.2017 № 3 «Про організацію харчування учнів та вихованців навчальних закладів системи освіти м. Харкова у 2017 році»:"1.1.5. Звільнити  від оплати  за харчування дітей загиблих учасників антитерористичної операції"

Список документів, необхідних для надання пільг на харчування дітей  пільгового контингенту в дошкільному закладі:

Діти під опікою:

1.Рішення виконкому про опіку над дитиною,(завірена копія);

2.Свідоцтво про народження дитини (завірена копія);

3.Рішення суду про позбавлення батьківських прав (завірена копія);

4.Заява на і мя завідувача закладом (датована на пізніше дня початку харчування).

Багатодітні сім ї (троє та більше дітей) пільги 50% від сплати:

1.Свідоцтво про народження всіх дітей (завірена копія);

2.Посвідчення багатодітної сім ї;

3.Заява на і мя завідувача закладом (датована на пізніше дня початку харчування)

ШАНОВНІ     БАТЬКИ!

Повідомляємо Вам, що рішенням 17 сесії Харківської міської ради від 20.12.2017 № 905/17 внесено зміни до Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2018-2022 роки (програму було затверджено рішенням 16 сесії Харківської міської ради від 08.11.2017 № 826/17).

Відповідно до внесених змін у Програму з 01.01.2018 року діти батьків учасників АТО мають 100 % пільгу на харчування у закладах  дошкільної освіти та харчуються за рахунок коштів міського бюджету.

Документи, які необхідно надати до відділу харчування Централізованої бухгалтерії Управління освіти для організації харчування дітей зазначеної категорії: посвідчення учасника бойових дій, довідка про те, що бойові дії відбувалися у зоні проведення АТО, свідоцтво про народження дитини.